sobota, 15 marzec 2014 13:24

R. P. Evans - "Dotknąć nieba" oraz "Na rozstaju dróg"

R. P. Evans to bestsellerowy pisarz amerykański, laureat wielu literackich nagród, którego powieści przetłumaczone na  25 języków, biją rekordy sprzedaży.

       Alan, bohater powieści „Dotknąć nieba” i jej kontynuacji „Na rozstaju dróg” to człowiek sukcesu, szczęśliwy mąż, właściciel dobrze prosperującej firmy, bogacz, którego stać na wszystko. Wiedzie idealne życie, do momentu, kiedy jego piękna żona umiera w następstwie wypadku i związanych z nim powikłań, a firmę przejmują nieuczciwi wspólnicy.

 

Jak podźwignąć się po takiej stracie? Alan postanawia wyruszyć w samotną, pieszą pielgrzymkę, czy raczej morderczą wyprawę; jej celem jest miejsce oddalone o 5 tysięcy kilometrów. Idzie przed siebie poboczem dróg, nocuje w hotelach, opuszczonych ruderach lub w namiocie. Nawiązuje znajomości z przypadkowymi ludźmi. Niektórym pomaga, niektórzy pomagają jemu. Jedyną stałą i pewną częścią dnia są przerwy na posiłki. W drodze zostaje napadnięty i ciężko ranny. Czy osiągnie swój cel mimo przeciwności ?

            Powieści R. P. Evansa niosą mocne, pozytywne przesłanie. Alan to bowiem postać uniwersalna. Wielu czytelników znajdzie w sytuacji głównego bohatera odbicie własnych problemów i kłopotów. Autor udowadnia, że nawet w dramatycznej sytuacji można zebrać siły do dalszego działania.  

Czytany 87376 razy