środa, 11 czerwiec 2014 14:16

J. Grogan - "Marley i ja"

„Marley i ja" to propozycja nie tylko dla miłośników psów, ale także dla wszystkich, którzy uwielbiają wzruszające, pogodne opowieści z życia wzięte.


Podtytuł „Życie, miłość i najgorszy pies świata" znakomicie oddaje treść książki. Para po ślubie, przed decyzją o poczęciu dziecka, postanawia sprawdzić , czy jest w stanie zaopiekować się i odpowiadać za żywą istotę. Przygarniają psa rasy labrador retriever, który okazuje się bardziej kłopotliwy od najbardziej niesfornego dzieciaka. Jego wyczyny są bardzo kosztowne, potrafi zdemolować mieszkanie kiedy zostaje sam w domu. Nie poddaje się tresurze i doprowadza swoich opiekunów do desperacji. Oni jednak nie poddają się i starają się go zmienić małymi krokami, konsekwencją, a czasem drastyczną tresurą. Ich pies Marley, mimo swej nadpobudliwości, jest wrażliwym stworzeniem, kochającym ludzi.
Autor, John Grogan, w opowieść o psie wplata wątki osobiste; pisze swojej rodzinie, o pracy zawodowej, w której realizuje się jako utalentowany dziennikarz – felietonista. Pisze o życiu, w którym jest miejsce na dobre i złe chwile, po porażkach przychodzą sukcesy, słodycz miesza się z goryczą. To bardzo optymistyczna, ciepła, wzruszająca do łez opowieść.

Czytany 101905 razy